Дома Топ вести Потврден трансферот на Заниоло во Премиер лигата

Потврден трансферот на Заниоло во Премиер лигата

Италијанскиот репрезентативец, Николо Заниоло зад себе има одлични шест месеци во дресот на Галатасарај, но брзо ја завршува епизодата во Турција. Нов клуб на Заниоло ќе биде Астон Вила.

Заниоло во зимскиот преоден рок бараше трансфер во Милан, а кога се пропадна и влезе во лош однос со Рома единствениот излез му го понуди Галатасарај. По добрите настапи во турското првенство и освоената титула Унаи Емери го доведува во Премиер лигата.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Трансферот на Заниоло го потврди и тренерот на Галатасарај, Окан Бурук.

„Желбата на Заниоло беше да игра во Премиер лигата и ние ја почитувавме. Во такви услови, најдобро за клубот е да го пушти да замине. Веќе го имаме Тете и на негово место ќе доведеме засилувае“, изјави Бурук по вчерашниот триумф на Галатасарај над Олимпија Љубљана од 1:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …