Дома Трансфер зона Потврден трансферот на Диего Годин

Потврден трансферот на Диего Годин

Епизодата на Диего Годин во дресот на Интер траеше само една година, но и понатаму тој ќе игра во Серија А.

Она за што се шпекулираше во претходните денови наскоро ќе добие и официјална потврда. Уругваецот ќе стане нов играч на Каљари.

Деталите од договорот се договорени вчера, а Годин денес ќе пристигне на Сардинија да ги заврши лекарските прегледи и да потпише договор.

„Скоро се е завршено, чекаме официјална потврда, сигурно ќе ни биде од голема помош“, изјави тренерот на Каљари псоле првиот натпревар во сезоната.

Каљари сезоната ја започна со реми на гости кај Сасуоло (1:1).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Дали е ова е знак дека Дибала нема да добие договор каков што сака?

Паоло Дибала не е на нивото на кое навивачите на Јувентус очеуваат да биде, па затоа е тем…