Дома Топ вести Потврдено: Чави потпишува нов договор

Потврдено: Чави потпишува нов договор

Oна што пред неколку дена го најавија медиумите сега го потврди легендарниот Деко.

Екс-фудбалерот на Барселона кој сега има улога на спортски директор потврди дека Чави ќе потпише нов договор, но не откри на колку години.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


„Чави ќе потпише нов договор, заслужува такво нешто. На колку години? Ќе видите наскоро, имаме голема доверба во неговата работа“, изјави Деко.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…