Дома Трансфер зона Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Maсимилијано Алегри денес потврди дека Вестон Мекени е на чекор од трансфер во Премиер лигата.

Јувентус одлучи да го продаде Американецот кој продолжува во Премиер лигата, најверојатно во Лидс.

„Мекени доби дозвола од клубот да го реши својот трансфер. Клубот ја прифати понудата и се очекува да замине, затоа нема да сметаме на него во недела“, изјави Алегри.

Англискиот клуб прво ќе го позајми Мекени до лето, а ќе има право на откуп за 33 милиони евра. Според најавите договорот кој ќе го потпише ќе има важност до 2027 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…