Дома Трансфер зона Потврдено: Гигантите од Милано се распрашувале за капитенот на Бешикташ

Потврдено: Гигантите од Милано се распрашувале за капитенот на Бешикташ

0
ozaykup

Спортскиот директор на Бешикташ, Али Наиби, потврди дека за капитенот на неговиот тим интерес покажале двата гиганти од Милано, Милан и Интер.

Сега е и потврдено, Огузан Озајкуп е на мета на двата големи градски ривали.

Наиби ваквата информација ја потврди на форумот во Лондон.

„Сеуште не сме добиле официјални понуди. Огузан е наш капитен, сакаме да остане. До овој момент интерес покажаа екипите на Милан и Интер, но како што кажав понуди сеуште нема, доколку има би ги рагледале“, изјави Наиби.

Озајкуп не е прв пат на мета на европските гиганти, претходно овој фудбалер се поврзуваше со Арсенал и Наполи.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Кое е најдоброто засилување во Премиер лигата?

Ова лето беа поместени границите во фудбалскиот свет, откако Нејмар за рекорден трансфер о…