Дома Трансфер зона Потврдено: Анчелоти добива засилување од поранешниот клуб

Потврдено: Анчелоти добива засилување од поранешниот клуб

Бразилскиот репрезентативец Алан (29) ќе го комплетира трансферот во Алан потврди денес претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис.

Конечната цена за искусниот играч за врска изнесува 25 милиони фунти и сега е јасно дека Карло Анчелоти ќе соработува со Алан.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Де Лаурентис тврди дека има бројни понуди за неговите играчи.

„Телефонот цело време ми ѕвони, пристигнуваат понуди. На многу им ја прекинав врската и им кажав дека нема така лесно да ги добијат нашите фудбалери“.

Кога во прашање е Алан тој потврди дека работата е завршена.

„Со нас е веќе пет години и заминува кога е во врвот на својата играчка кариера. Сигурен сум дека ќе му биде од голема помош на Карло во Евертон“, изјави првиот човек на Наполи.

Треба да споменеме и дека Евертон на големо преговара со Реал за Хамес Родригез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …