Дома Топ вести Потврдени уште две заминувања од Ливерпул

Потврдени уште две заминувања од Ливерпул

Пред неколку месеци беше потврдено дека Јирген Клоп наредната сезона нема да биде тренер на Ливерпул, а денеска се потврдени уште две заминувања од „Енфилд“.

Наредната сезона членови на „црвените“ нема да бидат дефанзивецот Жоел Матип и играчот од средниот ред, Тијаго Алкантара.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Матип си заминува од Ливерпул по осум сезони поминати во црвениот дрес, претходно го носеше дресот на Шалке. Најавите се дека тој ќе се врати во Германија, иако има понуди и од САД и Саудиска Арабија.

Исто така заминува и Алкантара по четири сезона. Кариерата на Алкантара во Ливерпул ќе биде запаметена по големиот број повреди и во минатите години собра многу малку настапи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…