Дома Трансфер зона Постигнат договор: Артета го добива првото засилување

Постигнат договор: Артета го добива првото засилување

Според медиумите од Островот, Левин Курзава од ПСЖ треба да биде првото засилување на Артета.

Киран Тирни е надвор од теренот уште пред три месеци, додека Колашинац често има некои ситни повреди и Артета смета дека му е потребен уште еден лев бек.

27-годишниот Курзава ќе биде слободен агент на крајот на сезоната и сега има право да преговара со заинтересираните клубови. Француските медиуми тврдат дека постигнал комплетен договор со „топџиите“.

Сега останува да се види дали клубовите ќе се договорат за Курзава веднаш да се пресели на „Емирати“ или ќе пристигне во јуни како слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Русите сакале со валутна клазула да го изиграат Манџукиќ: Напаѓачот веднаш се прекинал

Марио Манџукиќ требаше кариерата да продолжи во Локомотив Москва, но тоа нема да се случи.…