Дома Фудбал Англија Постигнат договор, Алварез става важен потпис

Постигнат договор, Алварез става важен потпис


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Maнчестер Сити му понуди нов договор на аргентинскиот напаѓач Хулијан Алварез по одличните настапи на Светското првенство во Катар каде што ја освои титулата со Аргентина.

Сити го доведе од Ривер Плата летото 2022 година за само 18 милиони евра, а Алварез веднаш го покажа својот потенцијал.

Актуелниот договор Аргентинецот истекуваше во 2027 година, но „граѓаните“ веднаш му понудија нов со значително поголема плата.

Последните информации се дека двете страни постигнале договор и Алварез наскоро ќе стави потпис на нов договор до 2028 година.

Со ова Сити сака да се заштити од нападите на другите клубови и долгорочно да го задржи Алварез во своите редови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во Реал незадоволни од однесувањето на Гави🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Во Реал Мадрид се незадоволн…