Дома Видео Постигнаа гол после 13 секунди игра, а не ја ни допреа топката (ВИДЕО)

Постигнаа гол после 13 секунди игра, а не ја ни допреа топката (ВИДЕО)

Младите фудбалер на Спортинг го „постигнаа“ еден од најчудните голови.

Тие стигнаа до предност после само 13 секунди игра против својот противник и тоа без да ја допрат топката.

Играчите на противничкиот тим го изведоа почетниот удар и започнаа да додаваат, а при едно враќање кон голманот тој направи голема грешка и топката заврши во неговата мрежа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„Марка“ жестоко го критикуваше Јовиќ: Секој негов гол вреди 30 милиони евра

Српскиот напаѓач Лука Јовиќ пред една година пристигна како големо засилување во Реал Мадр…