Дома Фудбал Англија После Џерард и Лампард се враќа во Премиер лигата?

После Џерард и Лампард се враќа во Премиер лигата?

Денес Астон Вила официјално го промовираше Стивен Џерард за нов менаџер, а по него уште една англиска легенда би можела да се врати во Премиер лигата.

Екипата Норвич пред неколку дена остана без тренер откако отказ доби Даниел Фарке кој забележуваше катастрофални резултати. Британските медиуми пренесуваат дека веќе Френк Лампард се согласил да го води Норвич. За Лампард ова би било враќање во англискиот фудбал откако пред помалку од една година го напушти Челзи.

Сепак, за разлика од Челзи ова ќе биде еден поинаков предизвик. Лампард би го чекало тешка задача затоа што Норвич има само една победа во 11 натпревари во Премиер лигата и се наоѓа на дното на табелата.

Покрај Челзи, Лампард пред да дојде на „Стенфорд Бриџ“ успешно го водеше тимот на Дерби Каунти каде што ја започна менаџерската кариера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…