Дома Македонски спорт Мак фудбал После само едно коло Кит-Го Пехчево остана без тренер

После само едно коло Кит-Го Пехчево остана без тренер

Aмбициозниот второлигаш Кит-Го Пехчево остана без тренер после само едно одиграно коло.

Тренерот Емил Грнев изненадувачки си поднесе оставка иако сезоната започна, па тимот ќе мора да бара нов стратег.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Од денес повеќе не сум тренер на Кит-Го. Си поднесов оставка. На тимот му посакувам се најдобро, поминав две прекрасни години тука. Благодарност до првите луѓе што имаа доверба во мене и мислам дека таа доверба ја оправдав“, изјави Грнев.

Во првиот натпревар од сезоната Кит-Го беше поразена од Победа со 2:1.

Фото: Кит-Го Пехчево

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…