Дома Македонски спорт Мак фудбал После поразот од Тиквеш Воска остана и без тренер

После поразот од Тиквеш Воска остана и без тренер

Воска Спорт во вчерашниот бараж против Тиквеш изгуби со 4:1 и не успеа да стигна до место во најсилната конкуренција, па наредната сезона повторно ќе биде дел од Втората лига.

После убедливот пораз од Тиквеш Воска остана и без тренер. Од клупата на охридскиот тим си замина тренерот Раде Цицмиловиќ.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


На крајот од вчерашниот натпревар Цицмиловиќ им се заблагодарил на фудбалерите за соработката и им соопштил дека заминува. Инаку Воска ја играше својата прва сезона како второлигаш и веднаш стигна до бараж за прва лига.

Фото: ФК Воска

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Службените лица се крстеа од главниот судија: ЖФК Каменица Саса го обвини Пилешков за грабеж на годината!

Од редовите на женскиот тим на Каменица Саса во текот на вчерашниот ден изнесоа сериозни о…