Дома Македонски спорт Мак фудбал Поранешниот репрезентативец Фазли се врати во Ѓорче по 11 години

Поранешниот репрезентативец Фазли се врати во Ѓорче по 11 години

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Самир Фазли се врати во клубот каде што почна да ја гради кариератау ште во младинскиот погон.

29 годишниот напаѓач после 11 години се враќа во неговиот матичен клуб, Македонија Ѓорче Петров. Фазли е трето засилување после Робсон Да Силва и Изет Ајрулаху.

Фазли запиша седум настапи за сениорскиот тим на Мкеднија и 22 за тимот до 21 година каде што постигна седум гола. Без клуб беше од летото кога ја напушти Шлендија.

Во неговиот прв мандат за Македонија Ѓорче Петров одигра 47 натпревари и постигна 13 голови.

Македонија Ѓорче Петров одигра добар прв дел од сезоната после кој е на делба на втората позиција со тимот на Шкупи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Марка“ открива: Меси донесе одлука за својата иднина!

Иднината на Лионел Меси е главна тама во спортските медиуми веќе подолго време, бидејќи не…