Дома Фудбал Италија Поранешниот репрезентативец на Италија повреден во тешка собраќајна несреќа

Поранешниот репрезентативец на Италија повреден во тешка собраќајна несреќа

Поранешниот фудбалер на Каљари Андреа Косу вчера имал собраќајна несреќа.

Фотографиите од автомобилот на фудбалерот кој има настапи и за репрезентацијата на Италија се страшни. Косу изгубил контрола над своето возел и излетал во заштитната ограда после што неколку пати тој се превртел.

Косу излетал од возилото и се здобил со тешки повреди на главата. И покрај повредите докторите соопштија дека е надвор од животна опасност.

Причините за несреќата се уште не се познати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…