Дома Трансфер зона Поранешниот ас на Челзи и Барса му се понуди на Шапикоенсе!

Поранешниот ас на Челзи и Барса му се понуди на Шапикоенсе!

Веројатно најпознатиот фудбалер од Исланд, Еидур Гудјонсен изрази желба да игра за Шапикоенсе!

Гудјонсен, кој моментално има 38 години беше дел од исландската репрезентација на последното Европско првенство во Франција.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Поранешниот ас на Челзи и Барселона, кој во изминатиот период играше за Молде во Норвешка и Пуне Сити во Индија сака да му помогне на клубот чии тим настрада во авионска несреќа во Колумбија минатата недела.

„Доколку имаат место за мене, искрено би сакал да го облечам дресот на овој клуб. Ако ништо друго би сакал повторно да заиграм со Роналдињо“, истакна Гудјонсен.

Веднаш после авионската нереќа се појавија информации дека Роналдињо и Рикелме се пријавиле да го облечат дресот на овој бразилски клуб, но информацијата не беше потврдена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Алонсо во „пакет“ со Виртц доаѓа во Реал следното лето

Младиот фудбалер на Баер Леверкузен Флоријан Виртц е голема желба на Реал Мадрид, пишуваат…