Дома Фудбал Останато Поранешен играч на Вардар постигна еврогол во квалификациите за ЛШ (ВИДЕО)

Поранешен играч на Вардар постигна еврогол во квалификациите за ЛШ (ВИДЕО)

0

Вчера како и во вторникот беа одиграни седум натпревари во квалификациите од Лигата на шампионите, а веројатно најголемото изненадување го направи шампионот на Црна Гора Сутјеска.

Сутјеска одигра 1:1 на гости кај фаворизираната Слован Братислава.

Двата гола се постигнаа во финишот од натпреварот. Домаќините поведоа преку Андраж Шорар во 82-та минута, а потоа поранешниот играч на Вардар Дамир Којашевиќ постигна прекрасен гол со удар од 25 метри.

Којашевиќ дресот на Вардар го носеше во сезоната 2016/2017, дојде од Младост Подогорица, а од таборот на црвено-црните натправи трансфер во Војводина.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Кога тоа го прави Погба изгледа лесно: Неколку фудбалери на Интер извисија во обид да го запрат (ВИДЕО)

Пол Погба ова лето на големо се поврзува со заминување од Манчестер Јунајтед и нема сомнев…