Дома Фудбал Останато Порака од навивачите на Селтик: УЕФА е*и се!

Порака од навивачите на Селтик: УЕФА е*и се!

Селтик и Ференцварош денес го одиграа натпреварот од 3. коло во Лигата Европа кој на крајот заврши со победа на домаќинот од 2:0.

Вообичаено натпреварите од Лига Европа се играат во четврток навечер, но со оглед дека градскиот ривал на Селтик, Глазгов Ренџерс исто така игра дома УЕФА го помести овој натпревар. Навивачите на Селтик беа разочарани со тој потег, па против Ференцварош истакнаа транспарент против УЕФА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…