Дома Останати Ракомет Поради полицискиот час променет терминот и за мечот ПСЖ – Вардар

Поради полицискиот час променет терминот и за мечот ПСЖ – Вардар

Како и што се очекуваше поради полицискиот час во Франција променет е терминот за дуелот помеѓу ПСЖ и Вардар.

Натпреварот од 6. коло од групната фаза на ЕХФ лигата на шампионите меѓу ПСЖ и Вардар 1961 ќе се игра во нов термин. Датумот останува ист, но сменета е саатницата.Наместо во 20,45 часот како што претходно беше договорено, средбата ќе се игра во 18,45 часот.Средбата со ПСЖ е закажана за во среда, 28 октомври 2020 година во Париз.

Претходно поместен исто така за од 18:45 беше вчерашниот дуел на Тулуз и Металург

Ќе потсетиме Вардар претходно утре дома ќе игра против Порто.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

„Некој сонува да игра во Франција, Германија, Шпанија…Мој сон е Вардар“

19 годишниот Данец Симон Питилик има интересен сон – да заигра за Вардар! Птилик играше пр…