Дома Видео Поради овој потег, на Мустафи му се смее цела Англија (видео)

Поради овој потег, на Мустафи му се смее цела Англија (видео)

0

Дефанзивецот на Арсенал, Шкодран Мустафи одигра очајна партија против Кристал Палас и беше главен виновник за поразот на „топџиите“.

Германецот со македонско потекло беше виновен за два примени гола, а на социјалните мрежи се појави видео кое ја покажува целата негова дезориентираност на теренот.

При една контра на гостите Мустафи наместо да покрива, „трчаше во празно“ и го остави сам Бентеке.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ноле: Ја прифаќам поканата на Заев, ќе дојдам во Македонија

Новак Ѓоковиќ денеска во епско финале славеше над Федерер со 3:2 на Гренд Слем турнирот во…