Дома Видео Поради ова на Спалети му се смее цел свет (видео)

Поради ова на Спалети му се смее цел свет (видео)

0

Лучијано Спалети не се наоѓа во добар период со неговиот Интер, а сега стана и предмет на исмејување на социјалните мрежи.

Спалети важи за тренер кој темпераментно ги води натпреварите покрај аут линијата, но неговите гестикулации веројатно не можат да ги разберат ниту неговите играчи.

На социјалните мрежи се појави видео со неговите гестикувации кое стана предмет на исмејување… Погледнете!


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видео: Во соблекувалната грми „Македонија, Македонија“

Вечерва Македонија и Словенија одиграа 1:1 во рамките на квалификациите за ЕП 2020. Ова за…