Дома Македонски спорт Поповски: Со Русија бевме мотивирани, но како да сме влезени во некој барабан

Поповски: Со Русија бевме мотивирани, но како да сме влезени во некој барабан

Репрезентацијата на Македонија вчера беше поразена од Русија со убедливи 32:20 во вторниот натпревар од втората фаза на Светското првенство.

Пред ракометарите сега е уште дуелот со Белорусија. Пред овој натпревар за новинарите зборуваше десното крило Мартин Поповски.

„Подготовувавме тактика и во хотелот и на тренинг, но и покрај тоа лошо го отворивме натпреварот. Бевме мотивирани, но како да сме влезени во некој барабан и да не можеме да излеземе. Како и да е натпреварите секако ни значат многу, собираме искуство и се надеваме дека во последниот натпревар натпревар ќе го поправиме впечатокот“, изјави Поповски.

Дуелот помеѓу Македонија и Белорусија се игра утре од 15 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Порто на посебен начин му оддаде почит на Алфредо Кинтана

Денес пристигнаа лошите вести за Алфредо Кинтана кој ја загуби неговата најважна битка во …