Дома Топ вести Понудата од Лондон за Икарди е спремна – се чека одговорот на Ванда и Интер!

Понудата од Лондон за Икарди е спремна – се чека одговорот на Ванда и Интер!

0
icardi

Според аргентинските медиуми понудата е спремна.

Ако може да им се верува на информациите до кој дојде „TNT“, Челзи ја започнува операцијата „Мауро Икарди“.

Како што наведува споменатиот медиум, Челзи до Милано ќе испрати понуда од околу 63 милиони евра, што според ситуацијата на трансфер пазарот изгледа како недоволна за „нероаѕурите“ да кажат „да“.

Икарди во овој момент води преговори со Интер и од Италијанците бара плата од осум милиони евра по сезона.


Следете го Sportski.mk и на


Сепак, големо влијание во одлуката на Икарди сигурно ќе има неговата сопруга Ванда Нара која е и негов агент. Наводно, нејзина прва опција е Париз што во превод значи – Пари Сен Жермен.

Договорот на Икарди со Интер има важност до јуни 2021 година, меѓутоа очекувањата се клубот да го напушти ова лето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

УЕФА му направи проблем на Милан: Игуаин нема да биде откупен – може да заврши во Премиер лигата!

Oткупот на Гонзало Игуаин од страна на Милан изгледаше како формалност минатото лето кога …