Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 ПОЛУВРЕМЕ: Русија со два гола предност (видео)

ПОЛУВРЕМЕ: Русија со два гола предност (видео)

0

Домаќинот Русија има солидна предност од 2:0 на полувремето против Саудиска Арабија.

Иако не гледаме квалитетен натпревар на „Лужники“ стадионот на првиот меч од Мундијалот, сепак во првото полувреме видовме два гола.

Во 43-та минута Чиришев доби топка во казнетиот простор и на одличен начин се ослободи од чуварите, па го постигна својот дебитантски гол за Зборнаја за предност од 2:0.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

ВИДЕО: Потресна исповед на Лоран Кошчиелни – ми се гадеше, сакав да бидат елиминирани..

Лоран Кошчиелни доживеа тешка повреда пред Светското првенство на кое Франција стигна до т…