Дома Македонски спорт Мак фудбал ПОЛУВРЕМЕ: Калид е енигма за одбраната на Вардар 🎥

ПОЛУВРЕМЕ: Калид е енигма за одбраната на Вардар 🎥

Екипата на Македонија Ѓорче Петров има предност против Вардар после првото полувреме.

На самиот старт уште во третата минута засилувањето на „лавовите“ Ганецот Калид. По тој гол Вардар почна да игра подобро и ја имаше топката во свој посед, а тоа резултираше со изнедначувачки гол. Една одлична акција во гол претвори Стефан Лазаревиќ.

Во самиот финиш од полувремето кога се мислеше дека на одмор ќе се замине со по еден гол на двете страни. Калид доби топка во шеснаесетникот по една лоша проценка на одбранбениот играч на Вардар и го постигна својот втор гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија со нов напредок на ФИФА листата

Македонската репрезентација напредуваше за една позиција на последната ФИФА ранг листа, па…