Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Полска се пакува за дома, Колумбија ќе го брка последниот воз за осминафинале (ВИДЕО)

Полска се пакува за дома, Колумбија ќе го брка последниот воз за осминафинале (ВИДЕО)

Селекцијата на Колумбија во вечерашниот меч против Полска славеше со 3:0 во рамки на второто коло на Мундијалот.

По овој меч, јасно е дека Полска ќе ги пакува уште вечерва куферите за дома, додека пак, Колумбија ќе го брка последниот воз во мечот против Јапониија во третото коло за осминафинале.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Првиот погодок на мечот беше постигнат во првото полувреме, односно во 40. мина, а стрелец на голот беше Мина.

Веќе во второто полувреме, Колумбија пружи поконкретна игра, па оттаму Фалкао во 70. и Бака во 78. минута реализаа за конечни 3:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…