Дома Фудбал Останато Полицијата се огласи со официјално соопштение за ситуацијата со Колашинац и Озил

Полицијата се огласи со официјално соопштение за ситуацијата со Колашинац и Озил

0

Фудбалерите на Арсенал, Сеад Колашинац и Месут Озил повторно тренираат со останатите соиграчи во лондонскиот клуб, но ќе останат под 24-часовна заштита поради инцидентот со разбојниците, кои се обидоа да ги ограбат пред три недели.

Полицијата во Лондон откри дека фудбалерите на Арсенал случајно се нашле во пресметка на две банди во Лондон.

Англиските медиуми синоќа ги објавија деталите од полицијата за нападот врз фудбалерите.

„Колашинац и Озил воопшто не се виновни, туку тие случајно се нашле во пресметка меѓу две лондонски банди. Ова е класичен пример за тоа што се случува во последните десет години во Англија“, пишува меѓу другото во извештајот на полицијата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Марка“ удри по Зидан и Раул: Клубот мора да реагира

Бразилецот Родриго Гоес стигна во Реал Мадрид летово за 45 милиони евра од Сантош како фуд…