Дома Трансфер зона Покрај Агуеро и Фернандињо го напушта Сити?

Покрај Агуеро и Фернандињо го напушта Сити?

Вчера Манчестер Сити соопшти дека на крајот од сезоната клубот ќе го напушти Серхио Агуеро, меѓутоа тој можеби нема да биде единствен од искусните играчи кои ќе го напушти „Етихад“.

Според последните информации од Островот, преговорите со бразислкиот играч за врска Фернандињо не одат во добра насока.

Се шпекулира дека Фернандињо може да го напушти Сити и да продолжи во Бразил во тимот на Параненсе каде што би ја завршил кариерата.

Пеп Гвардиола наводно бил изненаден од тоа што Фернандињо не изразил желба да остане.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Фенербахче испратил официјална понуда за Алиоски?

Иднината на Езгјан Алиоски не е јасна, се уште не се знае дали Џани ќе го продолжи договор…