Дома Фудбал Останато Покетино: ПСЖ ќе ги убеди Нејмар и Мбапе да останат

Покетино: ПСЖ ќе ги убеди Нејмар и Мбапе да останат

Тренерот на ПСЖ, Маурсио Покетино ја коментираше ситуацијата со двете ѕвезди во тимот, Килијан Мбапе и Нејмар.

Двете ѕвезди на лето ќе влезат во последната година од договорот, а Покетино верува дека ПСЖ има сили да ги задржи уште долго во своите редови.

„Верувам дека клубот работи по тоа прашање. Очигледно е дека прават се за нивните договори да бидат продолжени. Нормално е дека сакаме да ги здржиме најдобрите играчи и сметам дека ПСЖ има сили да ги убеди да останат. Двајцата се многу важни за сегашноста и иднината на клубот“, изјави Покетино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Конте ја откажа прес-конференцијата

Интер ја откажа прес-конференцијата на Антонио Конте во пресрет на утрешниот натпревар про…