Дома Фудбал Англија Покетино: Можеби и ние можеме да се вмешаме во борбата за титулата, но…

Покетино: Можеби и ние можеме да се вмешаме во борбата за титулата, но…

Тотенхем оваа сезона игра фантастично и моментално е третопласирана екипа во ПЛ со 42 освоени ова по одиграни 18 кола.

Иако Спарси се незапирливи, имаат несреќа што Ливерпул и Манчестер Сити се уште по доминантни во борбата за титулата и натаму се далеку за лондонскиот клуб.

Сепак, Тотенхем потајно се надева дека на крајот на сезона ќе бидат на тронот, иако Покетино е свесен дека тоа ќе биде тешка задача за нив.

„И понатаму верувам дека Ливерпул и Сити се главни фаворити за титулата во ПЛ. Ако бидеме константни и играме на начин како до сега, можеби и ќе можеме да се вмешаме во трката. Кој знае, има уште многу натпревари до крајот.“ – изјави Покетино.

Во наредното коло Тотенхем на Вембли ќе го пречека Борнмут, а тој натпревар е на распоредот во среда.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Еден од најдобрите играчи на Аталанта се повредил на базен и нема да игра вечерва

Eден од најдобрите играчи на Аталанта Луис Муриел ќе го пропушти вечерашниот натпревар про…