Дома Македонски спорт Мак ракомет Познат тимот на Вардар за мечот со Порто (фото)

Познат тимот на Вардар за мечот со Порто (фото)

Тренерот на европскиот и македонски шампион Вардар, Писонеро нема ништо да менува за денешниот меч со Порто во Лигата на шампиони.

Писонеро пак не може да смета на Де Толедо и Стоилов, па ќе го повтори тимот кој го победи Монпеље.

Шпанскиот стратег не направи ниту една измена во ростерот и ги повика истите 16 ракометари како и во првиот меч во ЛШ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Играчите на Реал во саботата немале „лек“ за Барди (ФОТО)

Во сабота се одиграа неколку интересни натпревари, а помеѓу фудбалерите во натпреварите ко…