Дома Фудбал Останато Познат првиот фаворит за потписот на Алиоски

Познат првиот фаворит за потписот на Алиоски

Во Англиските медиуми пред неколку дена се појави веста дека Езгјан Алиоски на крајот ќе си замине од Лидс како слободен играч затоа што нема да му биде понуден нов договор.

Иако претходно редовно беше стартер, во последниот период Џани повеќе натпревари започан од клупата и за островските медиуми тоа е најава дека договорот нема да му биде продолжен.

Алиоски неодамна изјави дека кога само тој би се прашувал би останал во Лидс, но изгледа нема позтивен одговор од спротивниот табор.

Прв фаворит за потписот на македонскиот репрезентативец изгледа е Галатасарај. Фатих Термим кој го предводи турскиот гигант сериозно е заинтересиран да го доведе Алиоски.

Во Инстанбул Алиоски би пристигнал како замена за Марсело Сарачи кој е на позајмица до крајот на сезоната.

Ова не е првпат името на Алиоски да се поврзува со Галатасарај и додека беше отворен зимскиот преоден рок се пишуваше дека овој тим може да испрати понуда за Алиоски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Мурињо првпат се огласи по отказот во Тотенхем 🎥

Тотенхем вчера соопшти дека Жозе Муињо повеќе не е тренер на тој клуб. Управата на лондонс…