Дома Трансфер зона Познато првото зимско засилување за Милан

Познато првото зимско засилување за Милан

Милан во последните денови на преодниот рок не успеа да го комплетира трансферот Роман Фавре од Брест.

„Росонерите“ имаа договор со 23-годишниот офанзивен фудбалер, но не успеаа да се договорат со Брест за висината на обештетувањето.

Фавре важи за еден од најперспективните француски фудбалери и Милан ќе се обиде да го донесе во јануари.

Фавре е на мета уште на Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед, но тој сака да се пресели на „Сан Сиро“ каде очекува дека ќе има поголема минутажа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …