Дома Топ вести Познато кој ќе ја наследни „седумката“ во Манчестер Јунајтед

Познато кој ќе ја наследни „седумката“ во Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед е блиску до трансфер на холандскиот крилен фудбалер Коди Гакпо, пренесуваат англиските медиуми.

22-годишната ѕвезда на ПСВ одигра фантастична сезона и го привлече вниманието на многу европски гиганти, а Јунајтед не успеа да го донесе во летниот преоден рок.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Гакпо е еден од најголемите таленти во Холандија во овој момен и оваа сезо на 22 меча постигна 13 гола и запиша 16 асистенции во сите натпреварувања, а беше еден од најдобрите и на Мундијалот.

Гакпо веќе има договор со „црвените ѓаволи“, а преговорите помежу двата клуба брзо напредуваат и наскоро се очекува конечен договор.

Ерик тен Хаг во него гледа идеална замена за Роналдо и дури му дал можност да го земе дресот со број 7.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лукас Пакета може да биде летната „бомба“ од 100 милиони евра во Премиер лигата

Лукас Пакета потенцијално би можел да биде една од летните бомби во Премиер лигата. Бројни…