Дома Фудбал Германија Познато кој ќе му биде тренер на Елмас во новата сезона

Познато кој ќе му биде тренер на Елмас во новата сезона

Искусниот стратег, Марко Розе најмалку до 2026 година ќе биде тренер на Лајпциг.

Германскиот тим преку социјалните мрежи потврди дека Розе потпишал нова соработка и така се решени сите дилеми околу тоа прашање.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Се шпекулираше дека Елмас може да има нов тренер, но сега е јасно дека тоа нема да се случи.

Во кариерата претходно Розе беше тренер на екипите на Ред Бул Салзбург, Дортмунд и Борусија Менхгладбах.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…