Дома Фудбал Познато колку Суарез ќе отсуствува од терените

Познато колку Суарез ќе отсуствува од терените


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Барселона викендов беше поразена на гостувањето кај Леванте со 3:1.

Каталонците го запишаа третиот пораз во Ла Лига оваа сезона иако на полувремето водеа со 1:0, но во вториот дел домашниот тим во период од само седум минути постигнаа три погодоци и на крајот славеа голема победа.

Покрај поразот, дополнителни главоболки на Валверде му даде Суарез кој во 41. минута поради повреда мораше да го напушти теренот.

Уругваецот заработи повреда на десната нога, а шпанските медиуми пренесуваат дека ќе биде надвор од теренот три недели.

Суарез така ќе го пропушти натрпеварот во ЛШ против Славија, како и натпреварите против Селта и Леганес во лигата, а прашање е дали ќе биде спремен за дуелот против Борусија Дортмунд во ЛШ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Шок за Рома: Абрахам ги скинал лигаментите

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Во последниот натпр…