Дома Фудбал Италија Познато колку Милан ќе треба да плати за да го откупи Ребиќ

Познато колку Милан ќе треба да плати за да го откупи Ребиќ

Анте Ребиќ после одличните настапи во дресот на Ајнтрахт Франкфурт минатото лето пристигна во Милан на двегодишна позајмица.

Добрите настапи во Франкфурт Ребиќ не ги пренесе веднаш во Милан. Хрватскиот играч имаше тежок период, но после доаѓањето на Ибрахимовиќ Ребиќ почна да игра многу подобро.

Ајнтрахт Франкфурт одредил и цена за Ребиќ, а таа е наводно 40 милиони евра.

Ако дојде до откуп на договорот 50% ќе добие Фиорентина според договорот во кој Ребиќ премина од Фиорентина во Франкфурт. Доколку Ребиќ вака продолжи не постои дилеми дека Милан ќе сака да го откупи Хрватот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…