Дома Фудбал Италија Познато колку време Милан ќе биде без првиот голман

Познато колку време Милан ќе биде без првиот голман

Првиот голман на Милан, Мајк Мањак денес беше опериран поради фрактура на зглобот, а познато е колку време ќе отсуствува од терените.

Имено, италијанските медиуми пренесуваат дека Мањан после два месеци ќе се врати на тренинзите, а на терените се очекува да се врати кон крајот на декември.

Ова е голем хендикеп за Милан, бидејќи Мањан одлично ја започна сезоната и достојно го замени Донарума.

„Росонерите“ го имаат Татарушану како втор голман, но денес експресно реагираа и го донесоа ветеранот Антонио Миранте.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …