Дома Топ вести Познато кога Реал ќе го официјализира трансферот на Белингам

Познато кога Реал ќе го официјализира трансферот на Белингам


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Играчот за врска на Борусија Дортмунд и англиската репрезентација, Џуд Белингам следната недела ќе го комплетира трансферот во Реал Мадрид.

„Марка“ откри дека претставници на Реал биле во посета на Дортмунд за да го завршат трансферот за кого ќе платат 100 милиони евра плус бонуси.

Официјалната промоција на трансферот ќе биде следната недела, веднаш по завршувањето на последното коло во Шпанија.

Кариерата англискиот репрезентативец ја започна во Бирмингем, Борусија го купи во 2020 година кога имаше 16 години и од тогаш за германскиот клуб одигра 132 натпревари и се етаблираше во еден од најдобрите играчи за врска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…