Дома Трансфер зона Познато кога Озил ќе биде претставен во Фенербахче

Познато кога Озил ќе биде претставен во Фенербахче

Oд пред неколку дена е познато дека Месут Озил кариерата ќе ја продолжи во редовите на Фенербахче.

Сепак, официјална потврда за трансферот се уште нема и сега е познато кога таа ќе биде објавена.

Претседателот на Фенебахче изјави дека Озил ќе се приклучи на тренинзите веднаш штом ќе добие негативен тест на коронавируст.

Освен тоа, официјалното претставување е закажано за во вторник, еден ден пред тоа Озил ќе потпише договор со новиот клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан одлучи, ќе го откупи Томори

Факијо Томори во јануари пристигна во Милан како позајмен фудбалер од Челзи. После повреда…