Дома Фудбал Познато кога Зидан може да добие отказ

Познато кога Зидан може да добие отказ

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан категорично изјави дека не планира да даде оставка после серијата на лоши резултати.

„Кралевите“ синоќа беа поразени од Шахтјор во Лигата на шампиони и сега е под знак прашалник нивниот пласман во следната фаза.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Шпанските медиуми се сигурни дека во случај Реал да не се пласира во нокаут фазата во ЛШ, Зидан сигурно ќе добие отказ. Тоа ќе стане јасно после една недела, кога се игра последното коло во ЛШ.

Реал е во серија на лоши резултати и има три порази во последните пет натпревари, а на свој терен загубија од тимови како Кадис и Алавес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …