Дома Останати Кошарка НБА Познатиот рапер во спот од 2014 година како да ја предвиде смртта на Коби (ВИДЕО)

Познатиот рапер во спот од 2014 година како да ја предвиде смртта на Коби (ВИДЕО)

Помина нешто помалку од еден месец од трагедијата во која животот го загуби легендарниот кошаркар Коби Брајант.

Петкратниот НБА шампион и неговата ќерка Џиана заедно со уште седум лица загинаа на 50-тина километри западно од Лос Анџелес во местото Калабас.

По неговата смрт во јавноста се појавија и некои контроверзии, а една од нив е и песната која ја напиша американскиот рапер „Тyga“ под име „Young Kobe“.

Песната е излезна уште во 2014 година и во неа ништо не беше сомнително се до трагедијата. Во спотот на оваа песна има хеликоптер. Покрај тоа тука се уште три жени во црно кои како да прават некој ритуал поврзан смрт. Во еден момент хеликоптер се крева и паѓа зад брдото.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Ужас во Франција: Докторот на Ремс се самоуби откако дозна дека е зарезен со коронавирус

Уште една тажа вест од светот на спортот поради коронавирусот. Член на лекарскиот тим на ф…