Дома Топ вести Позната примарната трансфер цел на Челзи

Позната примарната трансфер цел на Челзи


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Приоритет на Челзи во летниот преоден рок ќе биде ѕвездата на Барселона и холандски репрезентативец, Френки де Јонг.

Барселона во текот на целото лето се обидуваше да го продаде Френки Де Јонг, но без успех, бидејќи Холанѓанецот одби трансфер во Манчестер Јунајтед.

За Барселона најголем проблем е високата плата, а поради финансиските проблеми на лето повторно ќе мора да продава играчи.

За холандскиот интернационалец најсилен интерес покажува Челзи, кој спремил понуда од 80 милиони фунти.

Де Јонг сега е решен да ја промени средината бидејќи е разочаран од односот на клубот кон него и преферира преселба во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Антиќ со 40 гласа „за“ избран за старо-нов претседател на КФСМ

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Како и што …