Дома Трансфер зона Позната најголемата трансфер желба на Милан

Позната најголемата трансфер желба на Милан

Милан се соочува со голем број на повредени фудбалери, особено во дефанзивата, па приоритет во зимскиот преоден рок ќе биде доведување на дефанзивец.

Прв на листата желби е младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба кој не добива голема минутажа на „Стенфорд Бриџ“.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Тој не добива голема минутажа кај Покетино, па Челзи е спремен да слушне понуди за него.

Миланскиот гигант веќе стапил во контакт со неговиот агент и сака да го доведе на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…