Дома Фудбал Лига на шампиони Погледнете ја топката за новата сезона од Лигата на шампионите 📸

Погледнете ја топката за новата сезона од Лигата на шампионите 📸

Европската фудбалска федерација (УЕФА) избра нов дизајн за топката која ќе се користи во наредната сезона од Лигата на шампионите.

„Адидас“ за сезоната 2021/2022 спреми топка која ќе го носи името „Pyrostorm“, a „FootyHeadlines“ дојде до фотографии од новиот дизајн.

Топката во продажба ќе се најде од јули 2021 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Клоп: Ова не е крајот!

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше разочаран после поразот од Челзи на домашен терен,…