Дома Фудбал Погледнете поради каков офсајд на Икарди му беше поништен прекрасен погодок

Погледнете поради каков офсајд на Икарди му беше поништен прекрасен погодок

Галатасарај и Манчестер Јунајтед одиграа луд натпревар од петтото коло од групата А на Лигата на шампионите.

Јунајтед водеше со 2:1 на полувремето со головите на Гарначо во 11. минута и Бруно Фернандеш во 18. минута, додека Хаким Зијех намали во 29. минута.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Галатасарај постигна втор гол пред паузата, но тој беше поништен поради минимален офсајд.

ТУКА погледнете го видеото од голот на Икарди кој беше поништен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…