Дома Видео Погледнете како Баерн во 92. минута на неверојатен начин остана без победа

Погледнете како Баерн во 92. минута на неверојатен начин остана без победа

Баерн денеска одигра 1:1 на гостувањето кај екипата на Лајпциг.

Баварците уште во 3. минута со голот на Левандовски стигнаа до водство, а Форсберг во продолжението на првото полувреме од пенал изедначи на 1:1.

Продолжението донесе добра игра на двата тима кои имаа свои прилики да стигнат до трите бода.

Екипата на Нико Ковач до победа можеше да дојде во последните секунди од натпреварот кога Суле со глава шутираше на голот, но топката помина покрај стативата и отиде во гол-аут за конечни 1:1.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…