Дома Видео Погледнете го изразот на лицето на Роналдо кога Меси беше избран за најдобар напаѓач

Погледнете го изразот на лицето на Роналдо кога Меси беше избран за најдобар напаѓач

0

Лионел Меси е избран за најдобар напаѓач во ЛШ за минатата сезона.

Меси ова признание го освои сосема заслужено бидејќи претходната сезона беше најдобар стрелец во ова елитно натпреварување со 12 постигнати погодоци.

Пред и после прогласувањето за најдобар напаѓач во друштво на Меси се наоѓаше и неговиот долгогодишен ривал Кристијано Роналдо.

Кога Меси беше избран за најдобар Роналдо аплаудираше и со “кисела“ насмевка ја гледаше ѕвездата на Барселона како оди на сцената…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Големо достигнување на Рамос: Ова им успеало само на четворица „кралеви“

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос стигна до големо достигнување во синоќешната победа…