Дома Фудбал Италија Погледнете ги сите голови на Пандев во дресот на Џенова 🎥

Погледнете ги сите голови на Пандев во дресот на Џенова 🎥

Репрезентативецот на Македонија Горан Пандев вчера во натпреварот против Беневенто во кој неговата Џенова одигра 2:2 беше стрелец на двата гола.

Со двата гола Пандев стигна до бројката од 100 гола во најсилната италијанска конкуренција и така стана првиот Македонец кој стигнал до 100 гола во некое од најсилните првенства.

Во дресот на Џенова Пандев постигна 27 гола, а на официјалниот клупски канал објавија видео од сите голови на Гранде во нивниот дрес.

Од другите клубови Пандев има 19 за Наполи, 5 за Интер, 48 за Лацио и 1 (првиот) за Анкона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…