Дома Топ вести Погба ќе донесе одлука следните денови, има две опции

Погба ќе донесе одлука следните денови, има две опции

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба ќе донесе конечна одлука за својата иднинина, тврдат француските медиуми.

Договорот на Погба истекува наредната година и треба да даде конечен одговор пред раководството на Јунајтед дали е спремен да стави потпис на нов договор.

Од „Олд Трафорд“ сакаат да го задржат 28-годишниот Французин и му нудат нов договор. Доколку не ја продолжи соработката, „црвените ѓаволи“ ќе го стават Погба на продажба.

Најсилен интерес за него покажува ПСЖ, па Погба во следните денови ќе донесе конечна одлука – дали ќе остане во Манчестер или ќе се пресели во Париз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Куман: Меси ги покриваше сите проблеми во Барселона

Тренерот на Барселона, Роналд Куман лошо ја започна сезоната и јасно е дека се соочува со …